![İŞ-KUR destekli kurslar devam ediyor İŞ-KUR destekli kurslar devam ediyor](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhmWQvZCwu5G5tQx1DZUi6867Ar7sPTDjKR4fzEefA7DhOy91yrRbxVFBQmoxJM6NrAyx9tpH5rrTxM0RY6ftU2PNrFm7TTa3rbk5iKnzc5RgJHP-kIjrSug3Ga40cDPPyRyhebDQPOBAKQ/s1600-rw/satom_i%C5%9Fkur.jpg)
Samandıra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde gerçekleştirilen kurslara her yaştan öğrenci katılabiliyor. Dört branşta yapılan kurslara ilginin yoğun olduğu gözleniyor.
Yaz döneminde sürecek kurslarda eğitime 3 branşta başlandı. 1-Web Programcılığı (270 saat), 2-Motor Elektromekaniği (400 saat) 3-Endüstriyel Bakım Onarım (400 saat). Bir diğer branş olan Lojistik Elemanı(110 saat) kursuna ise kayıtlar devam ediyor.
Sancaktepe Belediyesi ve İş-Kur işbirliğiyle gereçleştirilen kurslarda İş- Kur tarafından günlük kursiyerlere 15 TL ücret ödeniyor. Hafta içi her gün 8 saat süren dersler yaz dönemi kapsıyor.
Kurslara katılan öğrenciler sertifikalarını aldıklarında iş bulma konusunda kolaylık olacağını ve eğitimle elde edecekleri birikimle çalışma hayatında daha başarılı olacaklarını belirtiyor.
Yorum Gönder
*Yorumlarınız argo/küfür içermemelidir. İnsanların inançlarına, seçimlerine, farklı fikirlerine saygı duyalım.