Sancaktepe Beledeyisi’nin organize ettiği toplu nikâh merasimi ile 215 çift dünya evine girecek. Bakan ve milletvekillerinin davetli olduğu toplu nikâh şölenine binlerce vatandaşın da yoğun ilgisi bekleniyor.
Belediyelerin alt yapı ve üst yapı sorumluluklarının yanı sıra sosyal belediyecilik alanında da hizmetler vermesi gerektiğini belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, toplu nikah töreninin bunun en güzel örneği olduğunu kaydetti Çiftlerin bütün masraflarının Sancaktepe Belediyesi tarafından karşılandığını söyleyen Başkan İsmail Erdem konuşmasını şöyle sürdürdü;” Çeşitli nedenlerle resmi nikâhını yaptıramayan çiftlerimiz ve maddi durumları imkan vermeyen çiftlerimizin kayıtlarını aldık. Bütün nikah masraflarını Sancaktepe Belediyesi olarak karşılıyoruz. Sosyal duyarlılık göstererek toplu nikâh törenimizle bu hayatları resmen birleştireceğiz” dedi.
Sancaktepe’de saat 16.00 ‘da gelinler ve damatlar için düğün konvoyu oluşturulacak. Devamında şölen alanında protokol tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirilecek. Başkan İsmail Erdem ise bir çiftin nikâhını temsili olarak kıyacak. Sevilen Sanatçı Mustafa Küçük ve Orhan Hakalmaz en beğenilen türküleriyle yeni çiftlerin mutluluğuna renk katacak. Ardından toplu nikâh şöleni havai fişek gösterisiyle son bulacak.
Yorum Gönder
*Yorumlarınız argo/küfür içermemelidir. İnsanların inançlarına, seçimlerine, farklı fikirlerine saygı duyalım.